Inwestycje
w sprzedaży
Wysokiej jakości wykończenie, dobra lokalizacja i bliskość natury - kluczem do znalezienia wymarzonego mieszkania.
Zobacz, co mamy do zaoferowania, może znajdziesz tu swoje wymarzone mieszkanie?
Temat równie kontrowersyjny, co wybór mebli do sypialni - ogrzewanie podłogowe czy grzejniki. Do sprawy warto podejść na spokojnie, uwzględniając takie czynniki jak koszty ogrzewania, jego wydajność, komfort cieplny oraz ostateczny efekt wizualny. Dobry system grzewczy jest funkcjonalny, nie kosztuje majątku i zapewnia wygodę. Zanim podejmiesz decyzję, czy wybrać ogrzewanie podłogowe czy grzejniki, dowiedz się na czym polega różnica między nimi oraz jakie są orientacyjne koszty.
Jak działa ogrzewanie podłogowe? W betonowej płycie zatopione są rury, przez które przepływa woda grzewcza. To oznacza, że cała powierzchnia jest grzejnikiem. Stosuje się również metodę montażu na sucho, która sprawdza się w systemach do podłóg drewnianych. Jednak dlaczego ogrzewanie podłogowe jest coraz bardziej popularne?
Za sukces ogrzewania podłogowego odpowiada między innymi niższa temperatura wody grzewczej niż w przypadku klasycznych grzejników. Do zasilania wystarczy woda o temperaturze ok. 40°C (maksymalnie 60°C). Taką temperaturę najlepiej uzyskać pompą ciepła, kotłem kondensacyjnym lub kolektorami słonecznymi. To wpływa na niskie koszty ogrzewania podłogowego oraz oszczędność energii nawet do 12% w ciągu roku.
Ogrzewanie podłogowe czy grzejniki - co zapewnia lepszy komfort cieplny? Różni je sposób oddawania ciepła, który bezpośrednio przekłada się na nasze wrażenia:
Podłogówka czy grzejniki - co zapewnia lepszą wydajność? Ogrzewanie podłogowe jest bardziej wymagającym projektem, ale przy odpowiedniej regulacji można utrzymać prawidłową wydajność. Dobrym rozwiązaniem jest regulacja pogodowa, dzięki której moc grzewcza podłogówki jest uzależniona od warunków panujących na zewnątrz. Grzejniki mogą sprawniej odpowiadać na temperaturę w pomieszczeniu, ale jeśli kaloryfer jest za duży łatwo obniżyć jego wydajność.
W przypadku grzejników to, w jaki sposób będzie wykończona podłoga nie ma znaczenia. Inaczej jest w przypadku ogrzewania podłogowego, ponieważ materiały w różny sposób przewodzą ciepło. Zastanawiasz się, jaka podłoga na ogrzewanie podłogowe będzie odpowiednia? Zdecydowanie lepiej sprawdzi się materiał ceramiczny lub kamień niż panele podłogowe. Parkietu nawet nie warto brać pod uwagę.
Podłogówka czy grzejniki - które ogrzewanie jest bardziej wytrzymałe? W przypadku ogrzewania podłogowego najważniejsze są rury zatopione w wylewce betonowej. Ich trwałość ocenia się na minimum 50 lat, jeśli materiały są wysokiej jakości, a podłogówka została prawidłowo zainstalowana. Skuteczność grzejników zależy od jakości wody grzewczej, montażu oraz materiałów zapewniających żywotność produktu.
Mimo, że ogrzewanie podłogowe ma swoje wady, jest to bardziej opłacalna inwestycja. Dlaczego? Pozwala obniżyć temperaturę w domu, bez wpływu na odczuwanego przez Ciebie ciepło. Czy to przekłada się na koszty użytkowania? Obniżenie temperatury o 1°C umożliwia zmniejszenie zużycia energii nawet do 5-6%, co oznacza niższe rachunki. Warto jednak pamiętać o tym, w jaki sposób ogrzewamy wodę w obiegu, ponieważ to bezpośrednio wpływa na koszty.
Czy ogrzewanie podłogowe jest droższe od grzejników? Tak. Grzejnik podłogowy to rzeczywiście inwestycja wymagająca większych nakładów finansowych. Kluczowe jednak jest to, że w dłuższej perspektywie przynosi wymierne korzyści (patrz wyżej). Koszt ogrzewania podłogowego jest przeliczany na metry kwadratowe. W związku z tym należy wziąć pod uwagę na cenę rur, zaworów, rozdzielaczy, sterowników oraz materiałów izolacyjnych. Ogrzewanie podłogowe to koszt minimum 12 000 zł w przypadku standardowego domu o powierzchni 100 metrów kwadratowych.
Od czego zależą ceny kaloryferów? Przede wszystkim od ilości potrzebnej w domu oraz wielkości. Wpływ ma również pomieszczenie, w którym konieczny jest montaż grzejnika - do salonu wybierzesz inny kaloryfer niż do łazienki. Ceny grzejników łazienkowych zwykle zaczynają się od 300 złotych. Do tego należy doliczyć koszt pozostałych kaloryferów, które są potrzebne w domu o powierzchni 100 metrów kwadratowych. W najlepszym razie cena grzejników będzie o 40% niższa niż w przypadku ogrzewania podłogowego.
Podłogówka czy grzejniki - co lepiej sprawdzi się w przypadku alergików? Ze względu na cyrkulację powietrza, kaloryfery przyczyniają się do osiadania kurzu na meblach. Ogrzewanie podłogowe to dla alergików lepsze rozwiązanie, ponieważ wówczas kurz nie drażni nosa poprzez nagrzewanie się na powierzchni grzejnika.
Ogrzewanie podłogowe umożliwia swobodną aranżację wnętrz. Co prawda, trzeba uważać na rury grzewcze, ale w zasadzie dotyczy to jedynie wielkogabarytowych mebli. Jest to natomiast świetne rozwiązanie dla osób, które uwielbiają rośliny w mieszkaniu i rok rocznie zmagają się z dylematem, co zrobić zimą z doniczkami, które stoją przy kaloryferze.
Koszty ogrzewania podłogowego nie należą do najniższych, ale jest to rozwiązanie zapewniające wysoki komfort cieplny oraz oszczędności w dłuższej perspektywie. Dodatkowo ucieszy osoby, które nie przepadają za grzejnikami. Szukasz mieszkania w Poznaniu, w którym możesz zamontować ogrzewanie podłogowe? Sprawdzony deweloper z Poznania Konimpex-Invest oferuje lokale w atrakcyjnych lokalizacjach. Sprawdź, na co zwrócić uwagę przy zakupie mieszkania od dewelopera.
Lokalizacja mieszkania to jeden z kluczowych czynników decydujących o jego atrakcyjności i cenie na rynku nieruchomości. Warto zauważyć, że wartość mieszkania o podobnym standardzie i metrażu może się różnić, w zależności od tego, gdzie się znajduje. Wybierając nieruchomość, warto więc zastanowić się, co oznacza dobra lokalizacja mieszkania i jak wpływa ona na komfort życia oraz perspektywy inwestycyjne. Czy decydujący jest szybki dojazd do pracy? A może liczy się spokój i bliskość natury? Bez względu na preferencje, lokalizacja pozostaje jednym z głównych kryteriów, które określają wartości mieszkania. W tym artykule omówimy, jakie elementy wpływają na cenę nieruchomości i dlaczego atrakcyjna lokalizacja mieszkania jest tak pożądana.
Zastanawiasz się, co tak naprawdę oznacza mieszkanie rozkładowe? W artykule odkryjesz, dlaczego ten typ lokalu jest tak pożądany oraz jakie korzyści oferuje swoim mieszkańcom. Dowiesz się, jak mieszkania rozkładowe zapewniają większy komfort i prywatność dzięki unikalnemu układowi przestrzennemu. Poznasz także ich historię, cechy charakterystyczne oraz wady, które warto rozważyć przed zakupem. Zapraszam do lektury!
Jakie są bezpieczne dzielnice Poznania? Jedną z nich – Wilda – od lat przyciąga nowych mieszkańców swoją wyjątkową atmosferą. Znana jest ze swojego spokoju, lokalizacji blisko centrum oraz licznych udogodnień. Dlaczego Wilda jest bezpieczna? Sprawdźmy!
Jaki metraż mieszkania wybrać? Wybór odpowiedniego metrażu mieszkania to kluczowy element procesu zakupu nieruchomości. Decyzja ta wpływa na komfort życia, funkcjonalność przestrzeni oraz przyszłe możliwości adaptacyjne. Jak zatem określić, jaki metraż mieszkania wybrać, aby spełniał nasze oczekiwania?
Szukają Państwo idealnego miejsca do życia w komfortowych warunkach? Nasze mieszkania dla seniorów Poznań oferują nowoczesne i funkcjonalne przestrzenie zaprojektowane z myślą o Państwa potrzebach. Oferujemy mieszkanie deweloperskie w Poznaniu, które spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów.
W jakim wieku Polacy kupują mieszkanie? Kupno pierwszego mieszkania to dla wielu Polaków jeden z najważniejszych kroków w dorosłym życiu. Często wiąże się z zakończeniem etapu edukacji, zdobyciem stabilnej pracy, a także chęcią założenia rodziny. W Polsce decyzja o zakupie własnego lokum najczęściej przypada na okres około trzydziestki. Średni wiek Polaków kupujących pierwsze mieszkanie wynosi około 30-34 lata. Zazwyczaj w tym okresie życia Polacy są już zawodowo ustabilizowani i mogą sobie pozwolić na zaciągnięcie kredytu hipotecznego.
Koszty utrzymania mieszkania niepokojąco rosną. Spowodowane są one wieloma czynnikami - zarówno geopolitycznymi, polityki krajowej, jak i sytuacji ekonomicznej na świecie. Nie powinno zatem nikogo dziwić, że wiele osób zastanawia się nad tym, w co najlepiej zainwestować - w mieszkania z rynku pierwotnego, a może wtórnego? Gdy w grę wchodzą tak duże koszty, warto zastanowić się nad każdym aspektem.
Wysokiej jakości wykończenie, dobra lokalizacja i bliskość natury - kluczem do znalezienia wymarzonego mieszkania.
Zobacz, co mamy do zaoferowania, może znajdziesz tu swoje wymarzone mieszkanie?